FTX En Son: Genesis İflas Uyarısı Kripto Piyasalarını Ağırlaştırıyor

FTX En Son: Genesis İflas Uyarısı Kripto Piyasalarını Ağırlaştırıyor

Kripto komisyonculuğu Genesis, Sam Bankman-Fried’in FTX imparatorluğunun hızla çöküşünün bulaşması nedeniyle iflas riski konusunda uyarıda bulundu.

Tampa Bay Buccaneers oyun kurucusu Tom Brady ve Golden State Warriors’tan Steph Curry, bir Teksas düzenleyicisinin FTX promosyonlarına bağlı olası menkul kıymetler yasası ihlalleri için soruşturduğu ünlüler arasında yer alıyor.

Alameda Research ticaret masası da dahil olmak üzere Bankman-Fried’in işletmelerinin düşüşü, kripto pazarlarında likiditenin azalmasına katkıda bulunuyor.

Genesis ve BlockFi Inc. gibi diğer rahatsız edici kripto grupları hakkındaki endişeler yatırımcıları sinirlendiriyor. Bitcoin’de bir satış Salı günü durakladı, ancak token Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyede kaldı.

Önemli hikayeler ve gelişmeler:

  • Kripto Firması Genesis, Yeni Fonlar Olmadan İflas Uyarısında Bulunacağını Söyledi
  • Bitcoin’in Slaytı, FTX’ten Sonra Bir Sonraki Domino’nun Düşmesini Beklerken Durakladı
  • ABD Savcıları, Çöküşünden Aylar Önce FTX Hakkında Soruşturma Açtı
  • Tom Brady ve Steph Curry, Texas’ın FTX Fişleri Üzerindeki İncelemesini Çekti
  • (Zaman referansları, aksi belirtilmedikçe New York’tur.)

FTX Grubu İflas Dosyası Nakit Bakiyesinin 1,24 Milyar Dolar Olduğunu Gösteriyor (HK 13:30 pm)

Bir FTX Group iflas başvurusu, düşen kripto para borsasının ve bir dizi bağlı kuruluşun toplam 1,24 milyar dolarlık nakit bakiyesine sahip olduğunu gösterdi.

Dosyalamaya göre, 20 Kasım itibariyle en son çetele, “borçluların 16 Kasım Çarşamba itibarıyla kanıtlayabildiğinden önemli ölçüde daha yüksek nakit bakiyeleri tespit ediyor”.

Bahamalar, Delaware Yargıcının FTX Meltdown’ın Bir Kısmını Yönetmesine İzin Vermeyi Kabul Etti (HK 08:00)

Bir mahkeme dosyasına göre Bahamalar mahkemesi yetkilileri, FTX’in yeniden yapılandırma davasının bir bölümünün Delaware’deki bir ABD mahkemesine taşınmasına yönelik muhalefetlerini geri çekti.

Bahamalar’da bir FTX iştiraki için atanan tasfiye memurları, New York’ta açtıkları bir davayı, 100’den fazla birimin bir federal yargıcın gözetimi altında olduğu Delaware’e taşımayı kabul ettiler, FTX avukatları, Wilmington, Delaware’deki ABD İflas Mahkemesi’nde açılan belgelere göre .

NFT pazarı, FTX’in çöküşü sırasında da darbe aldı. En iyi oynayarak kazanılan NFT oyunlarından bazıları bile değer kaybetti.

FalconX, Silvergate Ödeme Ağını Kullanmaya Devam Edeceğini Söyledi (7:40 HK)

Kurumsal kripto para platformu FalconX, müşterilerin Silvergate Capital Corp.’un ödeme sistemini geçen hafta askıya aldıktan sonra nakit transferi için kullanmalarına izin vermeye devam edeceğini söyledi.

FalconX’in Pazartesi günü müşterilere gönderdiği bir notta, FTX’in çöküşünün ardından kripto para piyasası koşullarıyla ilgili belirsizliğin ve Silvergate’in “banka ödeme ağını” etkileyen bir kesintinin askıya alınmasına yol açtığını söyledi. San Francisco merkezli FalconX, o zamandan beri endişelerin azaldığını söyledi.

Tom Brady ve Steph Curry Texas’ın FTX Fişlerini İncelemesini Çekti (7:15 HK)

Bir Teksas düzenleyicisi, FTX ABD’yi desteklemek için ünlüler tarafından alınan ödemelerin yanı sıra hangi açıklamaların yapıldığını ve bunların perakende yatırımcılar için ne kadar erişilebilir olduğunu inceliyor

Tampa Bay Buccaneers oyun kurucusu Tom Brady ve Golden State Warriors’tan Steph Curry, araştırılan yüksek profilli kişiler arasında yer alıyor.

Bitcoin, Kasım 2020’den Bu Yana En Düşük Seviyede (HK 07:10)

Kripto para piyasaları, FTX krizinin yayılan sonuçlarıyla ilgili endişeler nedeniyle baskı altında olmaya devam ediyor. Bitcoin Salı günü dalgalandı ve Kasım 2020’den bu yana yaklaşık en düşük seviyede 16.000 doların altında işlem gördü. İlk 100 dijital varlığın bir göstergesi geçen yıl içinde %70’ten fazla düştü.

Kripto Firması Genesis’in İflas Uyarısı Verdiği Söylendi (6:00 HK)

Dijital varlık komisyonculuğu Genesis, borç verme birimi için taze nakit toplamakta zorlanıyor ve konu hakkında bilgisi olan kişilere göre, potansiyel yatırımcıları çabaları başarısız olursa iflas başvurusunda bulunmaları gerekebileceği konusunda uyarıyor.

İnsanlar, kripto borsası FTX’in bu ay iflas başvurusunun ardından likidite sıkışıklığı yaşayan Genesis’in son birkaç günü en az 1 milyar dolar taze sermaye arayarak geçirdiğini söyledi. Buna kripto borsası Binance’ten potansiyel bir yatırımla ilgili görüşmelerin de dahil olduğunu söylediler, ancak şu ana kadar finansman sağlanamadı.

ABD Savcıları, Çöküşünden Aylar Önce FTX Hakkında Soruşturma Açtı (16:14)

Sam Bankman-Fried’in FTX kripto para imparatorluğu bu ay çökmeden çok önce, Manhattan’daki federal savcıların radarındaydı.

Damian Williams liderliğindeki ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı, ABD ve offshore kolları ile kripto para platformlarının kapsamlı bir incelemesi üzerinde birkaç ay çalıştı ve FTX’in devasa döviz operasyonlarını araştırmaya başladı. soruşturma.

Fidelity, 401(k)s’de Bitcoin Riskini Yeniden Düşünmeli: Senatörler (15:43)

Demokrat senatörler Dick Durbin, Elizabeth Warren ve Tina Smith, Fidelity Investments’ı 401(k) plan sponsorlarının Bitcoin’i tanıtmasına izin vermeyi yeniden düşünmeye çağırıyorlar.

Senatörler, Fidelity CEO’su Abigail Johnson’a yazdığı bir mektupta, “Bir kripto para borsası olan FTX’in son zamanlarda patlaması, dijital varlık endüstrisinin ciddi sorunları olduğunu açıkça ortaya koydu” dedi.

Similar Posts